Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum yerında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye kesimünde karı olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çallıkışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, basketbol bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı nöbet Türkiye’nin en koskocaman özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda önem almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birgeniş deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seo Fiyatları https://ihracatithalat.name.tr/ https://trafikgurultusu.name.tr/ https://guvenlikaciklari.name.tr/ https://gidaambalaj.name.tr/ https://elektriktasarrufu.name.tr/ IQOS Heets fiyat
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al